• drukarnia bielsko
  • druk banerów bielsko
  • DRUK BANERÓW Bielsko

Co to są spady ?

Spady czyli "margines bezpieczeństwa"

Spady drukarskie są to obszary, które gwarantują, że część objęta drukiem będzie stanowiła 100 procent arkusza po przycięciu. Oznacza to, iż cała powierzchnia ulotki będzie zadrukowana „od deski do deski”, nie będzie widocznych nieestetycznych białych krawędzi. Uwzględnienie spadów jest ważne zarówno dla osoby zlecającej, jak i realizującej druk - na ogół taki "margines" wynosi od 2 do 5 mm.

Spady nie powinny odróżniać się od właściwej części projektu, spad drukarski to najprościej mówiąc tło projektu wypuszczone poza linie cięcia – margines, dzięki któremu można dociąć dokument – wizytówkę, prospekt, ulotkę – w taki sposób, by wszędzie widoczny był zadrukowany obszar, a nie białe krawędzie, jednoczesnie zachowując zadany format wydruku. 

 

SPAD TO NIE JEST BIAŁA RAMKA WOKÓŁ KOLOROWEGO PROJEKTU :-)

Spady drukarskie to nieodzowny element każdego projektu. Stanowią istotną pomoc dla drukarza, ale też swego rodzaju zabezpieczenie dla osoby zlecającej - zapewniające, że ostateczny efekt nie będzie wymagał poprawek i będzie się prezentował w sposób nienaganny - jak przystało na profesjonalne materiały reklamowe, które wymagają przycięcia przy pomocy maszyny introligatorskiej.

Warto podejść do uwzględniania tego elementu w projekcie z należną dokładnością. Niezależnie od tego, czy projekt wykonywany jest w profesjonalnym programie graficznym, czy też w programie dopasowanym do wiedzy i umiejętności osób nie zajmujących się zawodowo grafiką.

Dlaczego nasza drukarnia ?

Ekspresowy czas realizacji - materiały gotowe już w
24 godziny od złożenia zamówienia

gwarantujemy wysoką jakość druku
nawet przy niskich nakładach

starannie kontrolujemy
druk na każdym etapie

sprawnie i szybko
realizujemy zamówienia

mamy doświadczenie poparte
praktyką drukarską od 1986 roku

Aktualności

21
gru
2023

Pragniemy serdecznie podziękować 

wszystkim naszym Partnerom i Przyjaciołom 

za zaufanie i współpracę w minionym roku. 

Życzymy dalszych sukcesów, 

udanych inwestycji i pomyślności 

w nadchodzącym Nowym 2024 Roku.

29
wrz
2023
Kto rozpoznaje ? :-)

Kto rozpoznaje ? :-)

Rok 1905. Bielsko,

...